VİDEO BİLDİR

İncelemek İsteyebilirsiniz : Topluluk Kuralları 
Telif hakkına dayalı yayından kaldırma bildirimi gönderme

 • Yayın Hakkı size ait olan  çalışmalarınızın  sizden izinsiz bir şekilde Pikniktube' da yayınlanması durumunda telif hakkı ihlali ile ilgili olarak bize yazarak videonun kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Pikniktube ,telif hakkıyla korumaya aldırdığınız çalışmaları , bildirimin ulaşmasıyla incelemeye alarak telif hakkı ihlali içeren çalışmayı yayından kaldırır. Bildiriminizi  göndermeden önce adil kullanım ya da  benzer bir telif hakkı istisnası olup olmadığını mutlaka araştırmalısınız . Bildirimler ; telif hakkı sahibi veya onun adına işlem yapma yetkisi olan  yasal bir temsilci tarafından gönderilmelidir .

                           

   Telif hakkı ya da farklı nedenlerle kaldırma isteklerinde aşağıdaki öğeler bulunmalıdır. Bu bilgiler olmadan isteğiniz üzerine harekete geçemeyiz. 

  1. iletişim bilgileri

  Şikayetinizle ilgili olarak Pikniktube 'un ve kaldırmaya çalıştığınız içeriğin yükleyicilerine / göndericilerine izin verecek bilgileri sağlamanız gerekir. Bu bilgiler e-posta adresinizi, fiziksel adresinizi veya telefon numaranızı içerir.

  2. Videonun ihlal içerdiğine  inandığınızın açıklaması

  Şikayetinizde, korumak istediğiniz telif hakkıyla korunan içeriği açıkça ve tamamen açıkladığınızdan emin olun. Şikayetinizde telif hakkı alınmış birden fazla eser varsa, yasa bu tür eserlerin temsili listesine izin verir.

  3. Her hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen içeriğin kendine özgü URL’si

  Şikayetiniz, haklarınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz içeriğin belirli bir URL’sini içermelidir, aksi takdirde bulamaz ve kaldıramayız. Bir kullanıcı adı gibi içerikle ilgili genel bilgiler yeterli değildir. Lütfen Pikniktube 'da yayınlanan belirli içeriğin URL'lerini ekleyin.

  4. Aşağıdaki beyanı kabul etmeli ve eklemelisiniz:

  “Materyalin şikayet edildiği şekilde kullanılmasının telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine dair iyi bir inancım var.”

  5. Ve aşağıdaki ifade:

  "Bu bildirimde yer alan bilgiler doğrudur ve ihlal edildiği iddia edilen münhasır bir haktan dolayı ben şahsen veya mal sahibi adına hareket etmeye yetkiliyim."

  6. İmzanız

  Tam şikayetler, telif hakkı sahibinin veya kendi adına hareket etmeye yetkili bir temsilcinin fiziksel veya elektronik imzasını gerektirir. Bu gereksinimi karşılamak için, şikayetinizin altında imzanız olarak hareket etmek için tam adınızı (adınızı ve soyadınızı, şirket adınızı) yazabilirsiniz.
  Video bildirin
   

  Kötüye kullanımda bulunan kullanıcı bildirin


   Yasal Şikayet Bildirin


  Gizlilik ihlali bildirin

                   

   Sitedeki video ya da  yorumlar, gizliliğinizi ihlal                  ediyor ya da kendinizi güvende hissetmemenize neden oluyorsa bu durumu bize bildirin.


   Diğer bildirme seçenekleri  Yaş Kısıtlamaları
  Video kurallarımızı ihlal etmemesine rağmen herkes için uygun olmayan videolar da vardır. Bu nedenle, bu tür videolara yaş kısıtlaması getirilebilir.
         Pikniktube 'da yayınlanan videoların Youtube ve benzeri video platformlarında yayında olan videolar olduğunu bilmelisiniz. Telif ihlali bildirimi yapıldığında video,  Pikniktube editörleri tarafından incelenir.İhlal içeren videolar Pikniktube ' da yayından kaldırılır.

      Bir telif hakkı sahibi içeriğini sitede yayınlamak için izni olmadığını resmi olarak bize bildirdiğinde, telif hakkı yasası uyarınca yüklediğiniz içeriği kaldırırız.


  Telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma bildirimi göndermenin en hızlı ve en kolay yolu bildiriminizi  telif@pikniktube.com.tr '  a iletmenizdir .   Video ihtarlarına itiraz etme
  Kullanıcı ihtarları ya da video kaldırılmasına itirazlarınızı   telif@pikniktube.com.tr ' a iletebilirsiniz. arrow_drop_up